Grand Prix 2016: Stałe Dzikie Karty przyznane!

wild cards

Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi dotyczące Stałych Dzikich Kart Grand Prix 2016. Do ósemki, która wywalczyła miejsca wśród najlepszych oraz trójki najlepszych w Grand Prix Challenge (Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik, Chris Harris), dołączyli: Jarosław Hampel (POLSKA), Andreas Jonsson (Szwecja) , Peter Kildemand (Dania) oraz Antonio Lindback (Szwecja). Moim zdaniem wybory tym razem bardziej trafione niż przed rokiem, ale jednego wyboru nie popieram.

Dużo szczęścia mieli Hampel i Kildemand, gdyż w cyklu zagwarantowany start mieli już 3 Polacy oraz 2 Duńczyków. Jednak nie raz bywało tak, że mimo dużej ilości Duńczyków czy też kiedyś Szwedów kolejne Dzikie Karty wręczano zawodnikom z tych państw. Te wybory wydają się jednak uzasadnione, Hampel jest solidny, Kildemand waleczny i pokazał, że mimo mniejszej ilości startów niż pozostali zdołał niemal utrzymać się w GP.

Musieli być jacyś Szwedzi, moim zdaniem wystarczyłby jeden wracający do formy, brązowy medalista IME oraz złoty DPŚ Antonio Lindback. Co do Jonssona, w lidze kolejny raz zawodzi, dwa przebłyski pod koniec tegorocznego cyklu GP to również za mało. AJ jest chyba jednak ulubieńcem działaczy, bo mimo słabych wyników zawsze znajdywało się dla niego miejsce w Falubazie, i jak widać teraz również w GP.

Ja wolałabym zobaczyć jakiegoś walczaka w jego miejsce lub przynajmniej kogoś reprezentującego jeszcze inny kraj niż te, które już w cyklu mamy. Zostają Rosjanie, Emil Sayfutdinov zrezygnował, nie chce wracać (a wielka szkoda), ale jest Grigorij Łaguta, ostatnio nierówny, ale jeżdżacy widowiskowo i zaskakująco, o czym może świadczyć wygrana w IMME czy IME. Lubiany przez wszystkich, równy w Ekstralidze, Martin Vaculik?

Cieszy mnie jednak, że IMŚ znowu będą trzymać poziom dzięki tak doboremu towarzystwu, przez co będzie na pewno ciekawiej, oby tak samo jak podczas tegorocznego IMME, którego obsada niemal pokrywa się z przyszłorocznym GP.

Lista zawodników Grand Prix 2016:
1. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
2. Greg Hancock (USA)
3. Nicki Pedersen (Dania)
4. Niels Kristian Iversen (Dania)
5. Jason Doyle (Australia)
6. Matej Zagar (Słowenia)
7. Maciej Janowski (Polska)
8. Chris Holder (Australia)
9. Peter Kildemand (Dania)
10. Andreas Jonsson (Szwecja)
11. Chris Harris (Wielka Brytania)
12. Jaroslaw Hampel (Polska)
13. Bartosz Zmarzlik (Polska)
14. Piotr Pawlicki (Polska)

15. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
16. Dzika karta

Rezerwowi:

19. Fredrik Lindgren (Szwecja)
20. Michael Jepsen Jensen (Dania)
21. Vaclav Milik (Czechy)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s