Wielkie niewiadome Ekstraligi 2016

Zakończył się już sezon 2015 w PGE Ekstralidze i można już śmiało czynić przygotowania do kolejnego, oby równie ekscytującego, ale mniej pechowego, sezonu 2016. O to kilka pytań na jakie szukamy obecnie odpowiedzi:

Kto zostanie sponsorem tytularnym Ekstraligi?

Mówi się o tym, iż PGE nie będzie w przyszłym sezonie sponsorem tytularnym, na ile to prawda?

Kto będzie 8 drużyną w walce o DMP 2016?

Daugavpills Lokomotiv po raz kolejny wywalczył awans do Ekstraligi i po raz kolejny zrezygnował ze startów. Powód kolejny raz ten sam, nie jest w stanie spełnić, a raczej nie chce, wymogów regulaminowych. Szczerze mówiąc nie dziwie się Łotyszom. Po pierwsze musieliby przenieść klub do Polski, po drugie zakontraktować 4. Polaków, w tym 2. polskich juniorów, to byłaby już kompletnie inna drużyna, a nie na tym im zależy. Co więcej PE wysłało zapytanie do dwóch klubów, z: Ostrowa Wielkopolskiego i Rybnika czy są zainteresowane wystartowaniem w przyszłym roku w najwyższej klasie żużlowej. I tu nasuwa się pytanie, po co są baraże, walka cały sezon w Nice Polska, jeśli lider rezygnuje a drużyna, która zajęła drugie miejsce nie jest automatycznie awansowana?!

Jak już wiemy, że klub Ostrovia zrezygnował z awansu do Ekstraligii a do piątku (30.10) czas na decyzje ma ROW Rybnik. Szymon Woźniak, który w zeszłym tygodniu podpisał list intencyjny ze Spartą Wrocław przyznał, że chciał dalej jeździć w Bydgoszczy jednak nie mógł dalej czekać na sprawdzenie się w Ekstralidze. Możliwe jednak, że paradoksalnie młody zawodnik „za szybko” odszedł z klubu gdyż następny w kolejce do awansu do najlepszej ligi jest czwarta Polonia Bydgoszcz. I jak tu mówić o ściganiu się najlepszych klubów?

Kto będzie jeździł w jakim klubie?

Już kilka dni po wielkim finale w Lesznie zaczęły napływać informacje o przedłużonych kontraktach:

Unia Leszno

Emil Sayfutdinov

Nicki Pedersen

Grzegorz Zengota

Sparta Wrocław:

Tai Woffinden

Maciej Janowski

Maksym Drabik

Szymon Woźniak (list intencyjny)

Falubaz Zielona Góra poinformowała natomiast, że ważne kontrakty mają:

Piotr Protasiewicz,

Patryk Dudek,

Jarosław Hampel (tylko co z tym długiem?)

Aleksandr Loktaev

Krystian Pieszczek

Stal Gorzów

Niels Kristian Iversen

Matej Zagar

 

Mniej pewne kontrakty:

Apator Toruń

Greg Hancock

Unia Tarnów

Janusz Kołodziej

odejście Martina Vaculika

 

Co z żużlem we Wrocławiu?

Niestety niemal pewne jest, że remonotowany na World Games 2017 Stadion Olimpijski, gdzie na co dzień odbywały się mecze żużlowe nie zostanie wyremontowany na czas sezonu 2016 i żużlowcy na stałe przeniosą się do innego miasta. To duży cios dla kibiców ale i samego klubu, bo po srebrnym medalu trybuny na pewno zaczęły by się wypełniać a co dwa tygodnie jeździć z Wrocławia do innego miasta wątpię, aby wielu chciało. No i co z atutem własnego toru? Trudno będzie również zgrać to logistycznie gdyż najbliższe Opole będzie jeździć w 2 lidze, tak jak i Częstochowa, której stadion użyczyła na czas play-off, mecze w tej lidze na ogół również rozgrywa się w niedziele. Włodrze klubu z Wrocławia spotkali się już (22.10), aby omówić te kwestie, jednak oficjalnych informacji dalej brak.

Czy Monster zostanie sponsorem Apatora Toruń?

Główny sponsor Grand Prix chce teraz przenieść się do polskiej Ekstraligi i stworzyć „stajnie Monstera” w Toruniu właśnie. Jak wiadomo Woffindena już nie pozyskają, a w klubie musi być 4 Polaków (w tym 2 juniorów) a żaden z polskich żużlowców nie reprezentuje tej firmy. Zostaje Holder i Hancock….lub wzięcie pod skrzydła któregoś z naszych zawodników.

Co dalej z Falubaz Zieloną Górą?

Dług, który sięga ponad 2 miliony, co za tym idzie niepewna licencja oraz brak wsparcia, którego oczekiwano. O przepychance z Hampelem nie wspominając, nie wygląda to ciekawie, ale przecież ten klub zawsze spada na 4 łapy, głównie dzięki Downhanowi.

Kto będzie prezesem Apatora Toruń?

Dotychczasowy prezes a zarazem właściciel klubu Przemysław Termiński, wygrał wybory do senatu, dlatego też nie może dalej pełnić funkcji prezesa, pierwsze informacje mówią, że ma go zastąpić kobieta, nazwiska jednak dalej nie znamy.

Bracia Pawliccy w różnych klubach?

Wszystko na to wskazuje, gdyż nie potrafią dojść do porozumienia działacze klubu z Pawlickimi, najprawdopodobniejszy scenriusz to pozostanie Piortka, który pierwszy sezon będzie startował jako senior, gdzie znajdzie się miejsce dla Przemysława?

Ekstraliga bez Golloba?

Ta zagadka już się rozwiązała wczoraj, pierwszy raz  Tomasz Gollob będzie reprezentował barwy 1 ligowego klubu, tak jak pozostali zawodnicy postanowił zostać w GKM Grudziądz i walczyć z klubem o awans do Ekstraligi. Jedyna szansa w tym, że również ten klub zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej na „specjalnych prawach”…

One response to “Wielkie niewiadome Ekstraligi 2016

  1. You need to take part in a contest for one of the highest
    quality blogs online. I am going to recommend this website!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s