Grand Prix: Gorzów, niezbędnik kibica

Już w sobotę (30.08) o godzinie 19, po raz kolejny w Gorzowie rozpocznie się rywalizacja o tytuł IMŚ. Na kibiców, którzy postanowią trochę wcześniej rozpocząć swoją podróż z Grand Prix organizatorzy przygotowali atrakcje, które postaram się tutaj uporządkować.

Piątek, 29.08

Program zawodów: 15 zł, zakupić można w kasach biletowych (przy ul. Śląskie)j w piątek w godzinach 15.00 – 18.00 oraz w sobotę w godzinach 12.00 – 20.00. oraz  w sklepiku klubowym w Galerii Nowa Park (przy ulicy Przemysłowej 2) w godzinach 09.00 – 21.00

godzina 17:  trening tylko za okazaniem programu zawodów (cena: 15zł) . Wejście na stadion odbywać się będzie tylko od ul. Jasnej bramą Nr 2 w sektory 24,25,26.

od godziny 17: Moto Racing Show (Bulwar Zachodni)

-pokazy statyczne oraz symulatory

-pokazy na wodzie

-pokazy dynamiczne na moście staromiejskim (Kerenyi  Jerzy „Jurek” Tecław i Szymon „Simon” Jaśkiewicz)

od godziny 22: koncert zespołu ‘The Last Ride’

Sobota, 30.09

godzina 12: sesja autografów: Greg Hancock, Tai Woffinden, Chris Holder, Darcy Ward (miejsce: ul. Przemysłowa 2)

od godziny 17: otwarcie bram stadionu

17:15: sesja autografów: Bartosz Zmarzlik, Andreas Jonsson, Kenneth Bjerre, Martin Smolinski (koło bramy biura klubu)

17:30: spotkanie z Tomaszem Gollobem

19:00: Grand Prix Polski 2014: Gorzów

Kasy biletowe będą czynne od godziny 12, wjazd na parking od godziny 19

 

Dla ułatwienia zamieszczam mapkę stadionu w Gorzowie:

Karty parkingowe można zakupić w centrum handlowym Nova Park, na P1,P2 i P3 cena wynosi 20zł na parking VIP/BSC natomiast 50zł

Oprócz tego każdy kibic powinien zobaczyć pomnik Edwarda Jancarza (w pobliżu ul. Strzeleckiej i Chrobrego). Powstał on jako pierwszy pomnik żużlowca, autorem pomnika jest Andrzej Moskaluk. Legendarny gorzowski sportowiec przez całą swoją karierę startował w Stali Gorzów (w latach 1965-86). Dwukrotny mistrz Polski, trzykrotny zdobywca „złotego Kasku” i II wicemistrza świata.

Nowością na stadionie im. Edwarda Jancarza jest natomiast tablica pamiątkowa, którą jako pierwszy uhonorowany został Tomasz Gollob. Tablica została odsłonięta we wtorek, do IMŚ z 2010 roku mają systematycznie zostawać dodawani inni żużlowcy związani ze Stalą Gorzów m.in. Edward Jancarz oraz Zenon Plech.

tablica Gollob 2 gollob tablica 1

 

Na koniec trochę mojej refleksji jeśli chodzi o samą organizację imprez towarzyszących GP w Gorzowie. Osobiście jestem trochę zawiedziona i uważam, że mylne informacje sprzed choćby tygodnia, które pojawiły się na stronie oficjalnej klubu (np. o tym, że autografy Hancock, Ward, Holder i Woffinden będą rozdawać około godziny 17 na stadionie) narobiły niepotrzebnego zamieszania. Do tego klub nie odpowiada na maile kibiców, nie umożliwił kupienia kart biletowych przez internet osobom spoza Gorzowa. Natomiast zorganizowanie Moto Racing Show o tej samej godzinie co trening jest nieporozumieniem, dlaczego kibice muszą wybierać? Niestety zorganizowanie sesji autografów z wyżej wymienionymi żużlowcami nie na stadionie a w centrum handlowym do tego o godzinie 12, odsłonięcie tablicy pamiątkowej Golloba we wtorek, bez kibiców jak i brak możliwości zakupu biletów na trybunę główną online oraz w cenie 500zł wydaje się pokazywać, że impreza została zorganizowana bardziej dla organizatorów niż dla kibiców. Są jednak plusy klub za pomocą facebooka kontaktuje się z kibicami, powstał dokładny plan stadionu, wskazówki dojazdu i ogólny informator dla kibiców, a i dwie sesje autografów są niezłą gratką dla fanów speedwaya. Jeśli Polacy w sobotę zajmą najwyższe miejsca na podium zapomnę o wymienionych wyżej negatywach, i to z wielką chęcią.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s