Wynik próbki B pozytywny

Fatalne wieści dla fanów Patryka Dudka, jego samego jak i klubów, w których jeździ przyniósł dzisiejszy dzień. Analiza próbki B potwierdziła bowiem wyniki próbki A, co oznacza, że zawodnik przyjął niedozwoloną substancję. Nie wiadomo jeszcze jaką karę dostanie Dudek, jednak na pewno nie zobaczymy go już w tym sezonie na torze.

Polski Związek Motorowy otrzymał dziś pismo Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie dotyczący Patryka Dudka. Wynika z niego, że analiza próbki B potwierdziła pozytywny wynik badania antydopingowego próbki A. Tym samym uznano naruszenie przepisów antydopingowych przez zawodnika. Wynik badania jest ostateczny. W związku z powyższym GKSŻ podejmie wobec Patryka Dudka przewidziane przepisami decyzje . Do tego czasu GKSŻ nie będzie udzielać żadnych komentarzy w powyższej kwestii.

źródło: polskizuzel.pl

Oficjalne stanowisko w tej sprawie zabrał sam zainteresowany i umieścił na swojej stronie internetowej oświadczenie:

Po pierwsze stanowczo oświadczam, że nigdy w sposób świadomy nie stosowałem środków dopingujących. Faktem jest, iż w moim organizmie wykryto niedozwolony środek należący do grupy stymulantów. Niemniej jednak, jeszcze raz podkreślam, iż nie znalazł się on w moim organizmie na skutek mojego celowego działania. W mojej ocenie niedozwolona substancja mogła znaleźć się w moim organizmie na skutek podawanych mi odżywek. Po drugie pragnę zaznaczyć, że przez cała moją dotychczasową zawodniczą karierę zawsze koncentrowałem się na tym, na czym powinien skupiać się prawdziwy zawodnik – na treningu i starcie. To stanowiło i dalej stanowi sens mojego sportowego życia. Całą „resztę” pozostawiłem współpracującym ze mną osobom. Jedyną moją winą jest fakt, iż w sposób zupełny zaufałem otaczającym mnie ludziom i nie kontrolowałem tego co jest mi podawane. Po trzecie, ostatnie dni dały mi wiele do myślenia na temat tego jak krucha jest kariera sportowa  i  jak bardzo łatwo jest zniszczyć człowieka i wszystko to czemu poświęcił lwią część swojego życia. Nie mogę  jednak i nie chcę pozwolić aby moja niewiedza, niedoświadczenie i wiara w ludzi przekreśliła wszystko to do czego dążyłem i czemu się oddałem do reszty. Mam nadzieję, że będzie mi dane wyjaśnić całą tą sprawę w sposób rzetelny i będę dalej mógł zdobywać medale dla Kraju i kibiców.

 

źródło:http://patrykdudek.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s