Kontuzja Patryka Dudka

Patryk Dudek we wczorajszym spotkaniu  ligi szwedzkiej nieszczęśliwie upadł na tor, w swoim pierwszym biegu i doznał skręcenia stawu skokowego prawej nogi, drugiego stopnia z uszkodzeniem wiązadła trójgraniastego . Polak wystąpił w powtórce tego biegu, przywiózł nawet dwa punkty jednak ból nie pozwolił mu na kontynuowanie jazdy w tym meczu. Dudka czeka tygodniowa przerwa w startach, co za tym idzie  zabraknie go w niedzielnym meczu w Wolfslake, w którym to zastąpi go najprawdopodobniej Krzysztof Jabłoński.

„Jestem już po kompleksowych badaniach. Lekarze zdiagnozowali skręcenie prawego stawu skokowego drugiego stopnia z uszkodzeniem więzadła trójgraniastego. Czeka mnie tydzień przerwy w jeździe na motocyklu i szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby być gotowy na mecz z Unią Leszno – powiedział Patryk Dudek”

 

Lekarze nie musieli zakładać opatrunku gipsowego jednak uraz jest na tyle bolesny, że Patryk musi poruszać się o kulach i nie jest w stanie stanąć na prawą nogę.

 

„Jeden ze Szwedów wpakował hak w przednie koło Patryka, co sprawiło, że zawodnik przeleciał przez kierownicę. Było ostre hamowanie przedniego koła i to spowodowało, że noga Patryka utknęła na haku i doszło prawdopodobnie do naderwania stawu skokowego –mówił o wypadku Jacek Frątczak”

źródło: falubaz.com/ twitter

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s