Cykl: Żużel inaczej…

logo cyklu

ŻUŻEL INACZEJ CZ. IX

czyli żużlowcy wspierają akcje „Rak to się leczy”

Henryk Sawka

Podczas 4 meczów Enea Ekstraligi (w Lesznie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Częstochowie) , które odbyły się 15 czerwca żużlowa Ekstraliga włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rak. To się leczy!”.  Podczas prezentacji zawodników przed meczami w niedzielę zawodnicy wypuścili w niebo baloniki symbolizujące ich poparcie dla kampanii.

Tak o kampanii wypowiadali się zawodnicy:

– Z każdą chorobą trzeba walczyć. Uważam, że żużlowcy są najlepszym przykładem ludzi, którzy przezwyciężają przeciwności losu. W kampanię włączyłam się, bo uważam, że należy pomagać ludziom, przekonywać ich do tego, aby się nie poddawali i myśleli pozytywnie – powiedziała Klaudia Szmaj.

 W każdej chorobie ma się szansę, ale najważniejsza  to profilaktyka i regularne kontrole , gdy są jakieś najmniejsze chociaż podejrzenia. Sam znam osoby chore na raka, które z tego wyszły, więc nigdy nie należy się poddawać – zaznaczył Paweł Przedpełski.

Stanisław Chomski. Mały odsetek ludzi w Polsce utożsamia raka jako chorobę, która nie oznacza wyroku śmierci. Profilaktyka jest bardzo ważna w przypadku każdej choroby, a uważam, że często się o nią nie dba. Póki człowiek nie ma w rodzinie problemu z chorobą, póty żyje trochę w nieświadomości – przyznaje szkoleniowiec.

Aukcje charytatywne:

Niedługo zorganizowane zostaną aukcje pamiątek żużlowych, ze sprzedaży których pieniądze zostaną przeznaczone dziecięcym szpitalom onkologicznym. Wśród żużlowych trofeów znajdą się: złoto DMP z 1993 roku Piotra Barona,złoto DMP Falubazu Zielona Góra z 2011 roku oraz brąz DMP z 2011 roku Stali Gorzów oraz plastrony z finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski 2013 oraz Srebrnego Kasku 2011 Tomasza Jędrzejaka i Patryka Dudka.

Akcje w video wspierają: Klaudia Szmaj, Bartosz Zmarzlik, Paweł Przepełski oraz Stanisław Chomski:

 O to jak akcje wspierali zawodnicy w Częstochowie:

 

W Lesznie:

 W Zielonej Górze:

We Wrocławiu:

 

źródło: rak.tosieleczy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s