Łaguta nie pojechał w Gorzowie bo…

Dzisiaj Włókniarz Częstochowa jechała z miejscową Stalą Gorzów, mimo nazwiska Grigorija Łaguty w awizowanym składzie nie pojawił się on na torze i zastąpił go Rafał Szombierski. Co ciekawe Rosjanin był w Gorzowie, dlaczego w takim razie nie pojechał? Spytano o to trenera Piotra Żyto, który odpowiedział na to w następujący sposób:

„O to już trzeba jego zapytać. Grigorij powiedział, że nie wie czy pojedzie dwa wyścigi, czy wjedzie w taśmę. Nie wiedzieliśmy jak się zachowa, więc żeby nie ryzykować nie wystawiliśmy go do meczu. Może myślał, że jeszcze dzisiaj dostanie jakieś pieniądze, a że nic z tego nie wyszło to nie pojechał, nie wiem.”

źródło: nc+ magazyn Enea Ekstraliga

Jak widać, w klubach w polskiej lidze dzieje się nie najlepiej a nawet najbardziej zainteresowani nie wiedzą, co i dlaczego się tak dzieje, a może bardziej wyznają zasadę, że wiedzą, ale nie powiedzą?

Ważną rzecz powiedział w wywiadzie dla nc+ Grzegorz Walasek, że rozumie, że są jakieś zaległości finansowe, że klub ma problemy, ale dopóki on ma to jakoś poukładane, i jest w stanie inwestować w sprzęt to to robi i jedzie dalej dopóki będzie w stanie. Najbardziej w całym tym nieporozumieniu między Łagutą a klubem poszkodowani są kibice, którzy muszą patrzeć jak ich drużyna bez kapitana po raz kolejny dzielnie walczy, ale właśnie przez jego nieobecność traci kolejne ważne punkty, których może im potem zabraknąć, aby wejść do play-off. Inna sprawa, że przyznawanie licencji klubom „warunkowo” jak widać nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli jakaś drużyna nie ma pieniążków, aby angażować poszczególnych zawodników, to nie powinni w ogóle podpisywać z nimi umów, a nie potem się z nich wycofywać czy nie wywiązywać. Mam jednak nadzieję, że klub i zawodnicy wytłumaczą wszystko między sobą JAK NAJSZYBCIEJ i jeszcze nie raz zobaczymy tą drużynę w pełnym składzie walczącą o najwyższe stawki.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s