GP Finlandii: pierwsza wygrana Zgara, Kasprzak dalej liderem czyli wyniki

Dzisiaj po raz pierwszy w historii Grand Prix zawodnicy ścigali się w Finlandii na Tampere Stadium. Mieliśmy dużo emocji, nie zawsze związanych z samym ściganiem i tylko pozytywnych, ale zawsze można to nazwać urozmaiceniem… 😉 Niemiłą niespodzianką był stan toru, twardy, bardzo się sypiący, na którym mało można było zdziałać. Do tego tor nie wytrzymał zmagań żużlowców i po 13 biegu trzeba było przerwać na chwilę zawody, aby dokonać kosmetyki toru i zapobiec choć trochę nierównością i dziurom, które pojawiły się w czasie zawodów. Niemiła niespodzianka spotkała również Taia Woffindena oraz Troya Batchelora, którzy prowadzili w tym biegu i nagle po 3 okrążeniach ich 2 rywali przestał jechać. Okazało się, że pani pokazująca flagi oznaczające ilość okrążeń pomyliła się i na 3 okrążeniu wyjęła flagę z szachownicą, ogłaszając tym samym koniec biegu. Bieg według regulaminu trzeba było powtórzyć, dużo się nie zmieniło, Woffinden wygrał również powtórkę, Pedersen jednak wyprzedził na 3 okrążeniu Batchelora tym samym odbierając mu 1 punkt. Mimo, że Jarosławowi Hampelowi (7pkt) nie udało się awansować do półfinału, uważam, że Grand Prix było bardzo barwne. Żużlowcy, którzy na początku jechali bezbłędnie, tak jak Chris Holder (10pkt) czy Andreas Jonsson (7pkt) pod koniec zaczynali słabnąć, źle zaczynający Nicki Pedersen (10pkt) i Greg Hancock (12pkt) doszli do półfinału i finału.

Jeśli chodzi o debiuty, to po raz pierwszy: Matej Zagar wygrał rundę Grand Prix, Troy Batchelor wszedł do półfinału GP, osobą podprowadzającą do startu oraz pokazującą flagi były dwie różne osoby, do tego jedną z nich była kobieta, żużlowcy z podium dostali nie puchary a stare kaski z goglami z napisem odpowiadającym jego miejscu na podium.

 

Ja jednak chciałam bardzo pochwalić organizatorów za starania, za samą oprawę przed zawodami, świetnie poinformowanie kibiców o harmonogramie, ciekawostkach, czy to na stronie czy na facebooku, zorganizowanie kilku ciekawych wydarzeń w piątek i w sobotę oraz oryginalność jeśli chodzi choćby o wręczane kaski 3 najlepszym zawodnikom podczas Grand Prix w Tampere. W nagrodę gospodarze mogą pochwalić się naprawdę dobrą jazdą swoich dwóch zawodników Joonasa Kylmarkopiego (5pkt) oraz Kauko Nieminena (4pkt), którzy naprawdę nie odstawali od reszty.

Poniżej wyniki poszczególnych zawodników:

 

           Grand Prix Tampere wyniki:        
msc zawodnik pkt
1 Matej Zagar 15
2 Tai Woffinden 16
3 Fredrik Lindgren 12
4 Greg Hancock 12
5 Chris Holder 10
6 Nicki Pedersen 10
7 Troy Batchelor 10
8 Martin Smolinski 9
9 Darcy Ward 8
10 Andreas Jonsson 7
11 Jarosław Hampel 7
12 Niels-Kristian Iversen 6
13 Joonas Kylmarkopi 5
14 Kauko Nieminen 4
15 Chris Harris 4
16 Kenneth Bjerre 3

 

Na koniec mam dla was filmik z finału i pierwszej wygranej rundy Grand Prix Mateja Zagara:

 

sędzia EE

 

Na koniec Pobaw się w sędziego! Zapraszam wszystkich do zabawy! Dla przypomnienia pod niektórymi postami zawierającym wyniki z meczów załączam filmik z biegu a czasami biegów, które były najbardziej kontrowersyjne w meczu, was zapraszam do głosowania w ankiecie oraz pisania komentarzy co wy uważacie o danej sytuacji!

Z Grand Prix Finlandii wybrałam: bieg 4.

Bieg 4: i upadek Woffindena oraz Smolinskiego, powtórka w 4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s