Tomasz Gollob zrezygnował z GP:

W poniedziałek upłynął ostateczny termin składania dokumentów potwierdzających starty w Grand Prix w 2014 roku, Tomasz Gollob nie zrobił tego, jednak jak pewnie większość kibiców miałam nadzieję, że to tylko jakieś małe nieporozumienie albo, że jak to często w żużlu bywa termin terminem ALE zawsze można jakoś obejść dany przepis. Niestety okazało się, że Tomasz Gollob ZREZYGNOWAŁ ZE STARTÓW W GP.

Jak swoja decyzje motywuje Mistrz Świata? O to co napisał na swojej oficjalnej stronie:

omasz Gollob nie będzie już startował w cyklu Grand Prix jako stały uczestnik. Reprezentant Polski pod koniec października dostał dziką kartę na wszystkie turnieje SGP, jednak podjął decyzję, że nie będzie już walczył o tytuł najlepszego zawodnika na świecie.

– Długo zastanawiałem się nad tym czy wystartować w turniejach o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Już dwadzieścia jeden lat stratuję w zawodach o tytuł najlepszego zawodnika na świecie, jednak przyszedł czas, aby to zakończyć – powiedział Tomasz.

Zawodnik Unibaksu Toruń nie wyklucza startów w pojedynczych turniejach Grand Prix. – Jeśli dostanę zaproszenie od organizatora turnieju to nie widzę problemu, aby pojechać w takich zawodach – dodał.

Tomasz Gollob skupia się teraz na występach ligowych i turniejach o Indywidualne Mistrzostwo Europy.

Tomasz Gollob startował w Grand Prix od początku cyklu, czyli od sezonu 1995. Wcześniej wystąpił w dwóch turniejach jednodniowych o IMŚ. W 1993 roku w Pocking i w 1994 roku w Vojens. Reprezentant Polski w turniejach Grand Prix zdobył siedem medali IMŚ, jeden złoty (2010), dwa srebrne (1999, 2009) i cztery brązowe (1997, 1998, 2001, 2008).

źródło:gollobracing.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s