Mistrzostwa Europy bez zawodników z Grand Prix:

english version

Od kiedy formuła Mistrzostw Europy została zmieniona i stała się konkurencyjna dla BSI a tym samym dla Grand Prix, nie kończyły się domysły i pomysły na to jak wyeliminować niewygodnego konkurenta, i niestety z krzywdą dla kibiców i żużlowców, organizatorzy Grand Prix postanowili po prostu wydać zakaz startów w Mistrzostwach Europy dla zawodników startujących w GP . Jeśli jednak zawodnicy z czołówki chcieli w tym roku startować zarówno o tytuł Mistrza Świata jak i Europy oznacza to, że warunki musiały być dla nich naprawdę korzystne, i na miejscy FIM i BSI zastanowiłabym się, czy za jakiś czas niektórzy zawodnicy nie będą woleli zarobić dobre pieniądze podczas 4 turniejów SEC niż wydawać grube pieniądze na wyjazdy i starty w Grand Prix. O ile czołówka na pewno będzie chciała dalej startować, aby zdobyć upragniony tytuł Mistrza Świata, o tyle zawodnicy z dużo mniejszymi szansami na tytuł mogą pokusić się o rezygnacje ze startów w GP na rzecz Mistrzostw Europy, i chyba nikt by się im nie dziwił. Możliwe, że jeszcze takich decyzji bardziej żałować będzie BSI niż SEC, ale to czas pokaże. Mam nadzieję, że mimo wszystko Mistrzostwa Europy nie znikną z kalendarza imprez żużlowych, bo jak każdy fan czarnego sportu jeśli mam możliwość obejrzenia większej ilości zawodów z udziałem najlepszych zawodników nie mam nic przeciwko i wcale nie odbywa się to kosztem innych zawodów wręcz przeciwnie.

Jak podają Sportowe Fakty:

„- Niestety sprawdził się dla nas najbardziej czarny scenariusz. Starty zawodników z Grand Prix zostały zablokowane. W tej chwili wszystkie umowy są w rękach prawników. To oni określą, jakie kroki będziemy podejmowali w najbliższym czasie. Dotyczy to zarówno podpisanych umów sponsorskich, jak również z telewizją – powiedział dla SportoweFakty.pl Adam Krużyński, przedstawiciel głównego sponsora SEC firmy Nice.

Zbulwersowany decyzją FIM, jest jeden z przedstawicieli organizatora SEC. – W chwili obecnej nie chcemy tego szerzej komentować, nasze stanowisko odnośnie tej sytuacji konsultujemy z prawnikami. Mamy ważną umowę z FIM-Europe, na podstawie której zawarliśmy szereg innych zobowiązań. To nie są żarty, to nie jest zabawa – odnosimy wrażenie, że nie wszyscy to rozumieją. Popełniono wielki błąd. Informacje dotyczące tego typu pomysłów, zamysłów, zamierzeń BSI oraz FIM, dochodziły do nas oczywiście od dłuższego czasu, ale żadnych oficjalnych wiadomości nie otrzymywaliśmy. Decyzja przyszła mailem kilka dni temu – dokładnie wygląda to tak, że w regulaminie FIM-Europe pojawi się zapis, że w zawodach rangi Mistrzostw Europy nie mogą startować zawodnicy cyklu Grand Prix. Co ciekawe, zawodnicy przyjmujący dzikie karty do cyklu SGP (Gollob oraz Jonsson) nie otrzymali informacji, iż wybór SGP automatycznie eliminuje ich ze startów w SEC. Wspaniałomyślnie pozwolono nam jednak, by jeden zawodnik cyklu GP mógł startować w SEC z dziką kartą w poszczególnym turnieju. Co ciekawe, podjęto również (autorytarnie, bez konsultacji) decyzję o tym, że czołowa trójka zawodników SEC uzyska awans do… finału Grand Prix Challenge. Pomijając wartość merytoryczną tego błyskotliwego pomysłu, powstaje problem – SEC musiałby rozstrzygnąć się do końca sierpnia, co jest w zasadzie niemożliwe, nie powodując konfliktów z innymi terminami. Tracą kibice, tracą zawodnicy, traci dyscyplina – wyjaśnił przedstawiciel One Sport Jan Konikiewicz.”

Reklamy

One response to “Mistrzostwa Europy bez zawodników z Grand Prix:

  1. Pingback: SEC not for Grand Prix speedway riders. | Speedway Fan Blog·

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s