Gala Czarnego Sportu przełożona, głosowanie do 31.01.2014r.

Z powodu ciągle niewyjaśnionej sprawy związanej z walkowerem podczas finału Enea Ekstraligi oraz nie najlepszymi emocjami towarzyszącymi tej sprawie Gala Czarnego Sportu, która miała odbyć się początkowo 8 października została przełożona na wiosnę następnego roku. Dzięki temu jednak fani czarnego sportu mają więcej czasu na głosowanie bo aż do końca stycznia. Dzięki temu również możliwa będzie obecność żużlowców, którzy borykają się teraz z poważnymi kontuzjami, jak np, Tomasz Gollob. Mimo tych plusów uważam jednak, że to jednak nie tak powinno wyglądać, że przez jednego człowieka, lub kilku, czego dalej w zasadzie nie wiemy, a możemy się jedynie domyślać, tradycja musi zostać zmieniona i Gala odbędzie się tym razem wiosną a rok 2013 zostanie pozbawiony tego wydarzenia.

Podczas Gali zostaną rozdane Szczakiele – czyli nagrody dla najlepszych żużlowców minionego sezonu, które rozda sam Jerzy Szczakiel.

Okoliczności finału ligi w Zielonej Górze zasmuciły całe środowisko żużlowe. Świętowanie w tej atmosferze byłoby nie na miejscu. Postanowiliśmy przesunąć termin gali na początek przyszłego sezonu. To będzie idealna okazja do podsumowania rozgrywek, które właśnie się zakończyły. Mimo niechlubnych wydarzeń na koniec, byliśmy świadkami najlepszego sezonu od wielu lat – tłumaczy prezes Enea Ekstraligi Wojciech Stępniewski.
Gala w przyszłym roku będzie promowała nowe rozgrywki. Podsumuje także minione. Jestem przekonany, że zawodnicy poczują się lepiej, odbierając nagrody w chwili, gdy wszyscy będą skupieni na sporcie, a nie innych sprawach – dodaje Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji i PR platformy nc+.

 

Nowa data imprezy to dobry pomysł. Obecnie mówi się tylko o tym, że Unibax nie przystąpił do finału. Każdy zastanawia się, jak ten klub zostanie ukarany. Rany są zbyt świeże, by świętować. W 2014 roku nie będziemy już tak „wałkować” tematu tego nieszczęsnego finału. Będzie weselej i przyjemniej – przekonuje były wicemistrz świata Zenon Plech.

źródło:Przegląd Sportowy

Głosować można do 31.01.2014 roku na stronie internetowej speedway-gala.przegladsportowy.pl. Zwycięzcy zostaną wyłonieni aż w siedmiu kategoriach:

  1. Najlepszy polski żużlowiec
  2. Najlepszy zagraniczny żużlowiec
  3. Odkrycie roku
  4. Najlepszy junior
  5. Najlepszy trener Enea Ekstraligi
  6. Najlepszy zawodnik I ligi
  7. Najlepszy zawodnik II ligi

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s