Kontuzja Emila Sayfutdinova…

english version

Nie od dziś wiadomo, że równie ważna w żużlu jest przewaga fizyczna i sprzętowa nad przeciwnikiem jak i psychiczna. Kiedy sezon zbliża się ku końcowi i pojawia się jakaś kontuzja mało który zawodnik powie wprost: to koniec sezonu już więcej nie wrócę w tym roku na tor. Zamiast tego mamy tajemnice i niedopowiedzenia, i trudno się dziwić, bo przecież wszystko może nagle się zmienić, żużlowcy są przecież twardzi i nie jedno wytrzymają. Tak samo jest teraz w przypadku Sayfutdinova, w którego imieniu wypowiada się jego menadżer Tomasz Sukiewicz. W nsport wypowiedział się na łamach programy Enea Ekstraliga, że:

„Szansa na powrót w tym sezonie to pięć procent, jednak Emil powiedział, że będzie robił wszystko, by zaprzeczyć diagnozom lekarzy i jeszcze w tym sezonie wrócić na tor. Emil wraca właśnie do Polski, od jutra zaczynamy zabiegi rehabilitacyjne z terapeutką, z którą na co dzień współpracujemy.”

Na oficjalnej stronie SGP czytamy natomiast, że:

„Nikt nie powiedział, że Emil ma złamaną rękę. Wiemy, co jest nie tak, ale na razie nie będziemy się ona ten temat wypowiadać. Nie podamy żadnych więcej informacji dopóki nie wróci na tor. Nie wiem kiedy to będzie, może jutro może za miesiąc a może za dwa. Do tego czasu nie będziemy udzielać żadnych informacji. Na tą chwilę ma rehabilitację i konsultuje się z lekarzami.”

Ciągle w wypowiedziach pojawia się jednak jeden mianownik, że TO NIE RĘKA jest u Emila NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM, i że w porównaniu z innymi urazami jakich doznał, to ona jest w najlepszym stanie. Jednak Suskiewicz dodaje, że pod względem psychicznym Emil czuje się w miarę dobrze, mimo frustracji, która jest normalna w tego typu sytuacji. Długo bowiem przygotowywał się w okresie zimowym, aby dojść do formy jaką teraz reprezentuje a w kilka sekund cały jego trud i praca mogą okazać się pójść na marne.

Reklamy

One response to “Kontuzja Emila Sayfutdinova…

  1. Pingback: Emil Sayfutdinov health condition | Speedway Fan Blog·

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s